| Ink | Oil-base Ink |
|---|---|
| Tear Resistance | Strong |
| Peeling | Cold/ Hot |
| Size | 48*64cm |
| Surface Finish | Glossy/Matte |
| Thickness | 100mic |
|---|---|
| Size | 39*54cm |
| Color | Transparent |
| Durability | High |
| Peeling | Cold |
| Peeling | Cold/ Hot |
|---|---|
| Durability | High |
| Adhesive Type | Non-adhesive |
| Color | Transparent |
| Printing Method | Offset Printing/Screen Printing |
| Heat Resistance | High |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Surface Finish | Matte |
| Adhesive Type | Non-adhesive |
| Printing Method | Offset Printing/Screen Printing |
| Sample | Free |
|---|---|
| Coating | Silicone |
| Application | Screen And Offset Printing For Garment |
| Tearing | Cold |
| Surface Finish | Matte |
| Color | Transparent |
|---|---|
| Surface Finish | Glossy/Matte |
| Printing Method | Offset Printing/Screen Printing |
| Thickness | 100mic |
| Heat Resistance | High |
| Machine | Screen Printing |
|---|---|
| Application | Garment |
| Material Type | Film |
| Transport Package | 75mic |
| Packing | 100 Sheets One Poly Bag,1000 Sheets One Carto |
| Thickness | 75mic |
|---|---|
| Printing Method | Offset Printing/Screen Printing |
| Ink Compatibility | Water-based Ink |
| Transparency | High |
| Material | Polyester |
| Size | 39*54cm/ 48*64cm/50*70cm/roll |
|---|---|
| Color | Transparent |
| Thickness | 75mic/100mic |
| Peeling | Cold/ Hot |
| Durability | High |
| Size | 39*54cm/ 48*64cm/50*70cm/roll |
|---|---|
| Thickness | 75mic/100mic |
| Application | Screen And Offset Printing For Garment |
| Heat Resistance | High |
| Material | Polyester |