| Application | Plastic, Glass, Ceramics, Paper, Paperboard |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Color | Gold/sliver/laser Silver/red |
| Color | CMYKW |
|---|---|
| Printing Type | Digital Printing |
| Ink Type | Water Based |
| Size | 1000ml |
| Print Quality | High-definition |
| Color | CMYK+W |
|---|---|
| Compatibility | DTF Printers |
| Printing Method | Direct To Film |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
|---|---|
| Tearing | Cold/Hot |
| Printing | Digital |
| Elongation At Break | ≥100% |
| Stretchability | High |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Printing | Digital |
| Type | Glossy/matte |
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
| Specification | A4/ A3/ A3+/ 30cm/ 33cm/ 42cm/ 60cm/ 120cm*100m |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
| Stretchability | High |
| Transfer Temperature | 130-150 Celsius |
| Tearing | Cold/Hot/instant |
| Quality | High |
|---|---|
| Printing Type | Digital Printing |
| Print Quality | High-definition |
| Suitable Printer | DTF Printer |
| Warranty | 12 Months |
| Film Colour | Clear |
|---|---|
| Roll Size | 60cm*100m |
| Thickness | 75mic/100mic |
| Powder | Hot Melt Adhesive |
| Printing Ink | CMYK+W |