| Volume | 1000ml |
|---|---|
| Viscosity | High |
| Opacity | Opaque |
| Curing Method | UV Light |
| Type | LED Digital Printing Ink |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Application | Screen Printing, Offset Printing, Digital Printing |
| Adhesive | Non-adhesive |
| Volume | 1000ml |
|---|---|
| Compatible Printers | For Epson DX5/6/7 Printers |
| Printing Type | Digital Printing |
| Temperature Of Storage | Below 30°C |
| Packing | Neutral Or Customeize Packing |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Quantity | 50000rolls Per Week |
|---|---|
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Coating | 4-5 Layer |
| Packaging | Two |
| Colour | White/Transparent |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Thickness | 0.1mm |
|---|---|
| Product Type | Printing Materials |
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |