| Packaging Options | Available In 1kg, 5kg, And 10kg Sizes. |
|---|---|
| Material | High-quality TPU (Thermoplastic Polyurethane) Base |
| Compatibility With Ink | Works Perfectly With White Ink + CMYK DTF Inks |
| Packaging Details | 1kg/5kg/10kg/25kg/50kg |
| Delivery Time | 1-3 days |
| Volume | 1000ml |
|---|---|
| Color | CMYKW+V |
| Temperature Of Storage | Below 30°C |
| Lead Time | 5-10 Working Days |
| Printing Type | Digital Printing |
| Dimension | 35*45CM |
|---|---|
| Media Type | Glass, Wood, Plastic, Metal, Ceramic, Etc. |
| Print Resolution | 1440dpi |
| Ink Type | UV Ink |
| Printing Technology | UV Flatbed |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Surface Finish | Transparent.white |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Printing Method | UV Printing |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Application | Plastic, Glass, Ceramics, Paper, Paperboard |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
|---|---|
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Privacy Level | High |
| Durability | Long-lasting |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Color | Gold/sliver/laser Silver/red |
|---|---|
| Material | PET Adhesive |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |