| Color | Gold/sliver/laser Silver/red |
|---|---|
| Size | 30cm*100m |
| Printer | UV Dtf Printer |
| Applications | Widely Used In Various Handicrafts, Wood Products, Ceramic Products, Packaging Boxes, Plastics, Stainless Steel Materials, Metal Products, LOGO Icons, Glass Products, Paper, Cardboard, Leather Products, Acrylic Materials. For Example: Notebooks, Thermos Cu |
| Packaging Details | carton |
| Product Category | UV Printing Material |
|---|---|
| FAQs | Types Of Surfaces SWONDER SW04 UV Printing Material Can Adhere To, Eco-friendliness, Suitability For Outdoor Applications, Payment Terms, Authenticity Verification |
| Product Name | Gold And Sliver Uv Dtf Ab Pet Film Roll Golden Silver A1 Ab Uv Transfer Film Ab Uv Dtf Pet Film |
| Suitable For | Indoor/outdoor Signage, Impactful Advertising Displays, And High-quality Packaging |
| Applications | Widely Used In Various Handicrafts, Wood Products, Ceramic Products, Packaging Boxes, Plastics, Stainless Steel Materials, Metal Products, LOGO Icons, Glass Products, Paper, Cardboard, Leather Products, Acrylic Materials. For Example: Notebooks, Thermos Cu |
| Material | PET Adhesive |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Surface Finish | Transparent.white |
|---|---|
| Printing Method | UV Printing |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Material | PET Adhesive |
| Durability | Long-lasting |
| Material | PET Adhesive |
|---|---|
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Privacy Level | High |
| Surface Finish | Transparent.white |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Printing Method | UV Printing |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Application | Plastic, Glass, Ceramics, Paper, Paperboard |
| Volume | 1000ml |
|---|---|
| Viscosity | High |
| Opacity | Opaque |
| Curing Method | UV Light |
| Type | LED Digital Printing Ink |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
|---|---|
| Surface Finish | Transparent.white |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| FAQs | Types Of Surfaces It Can Adhere To, Eco-friendliness, Outdoor Applications, Payment Terms, Authenticity Verification |
|---|---|
| Surface Finish Options | Glossy Or Matte Finish |
| Product Category | UV Printing Material |
| Durability | Long-lasting |
| Packaging And Shipping | Meticulously Packaged, Encased In Protective Wrapping, Securely Placed Within A Sturdy, Custom-fitted Cardboard Box, Moisture-absorbing Packets Included, Partnered With Reputable Shipping Carriers, Tracking Number Provided |
| Printing Method | UV Printing |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Surface Finish | Transparent.white |