| Dimension | 35*45CM |
|---|---|
| Printing Technology | UV Flatbed |
| Weight | 80kg |
| Interface | USB, Ethernet |
| Media Type | Glass, Wood, Plastic, Metal, Ceramic, Etc. |
| Ink Type | UV Ink |
|---|---|
| Print Size | 600mm |
| Print Head | XP600 / I1600/I3200 |
| Ink Color | CMYK+W |
| Printing Technology | UV Flatbed |
| Weight | 80kg |
|---|---|
| Dimension | 35*45CM |
| Power Supply | AC220V/50Hz |
| Print Head | XP600 / I1600/I3200 |
| Interface | USB, Ethernet |
| Printing Width | 300mm |
|---|---|
| Printing Ink | CMYK+W |
| Take Up | Automatic |
| Packaging Details | 2 rolls or 4 rolls in one carton |
| Delivery Time | 5-10days |
| Size | 1000ml |
|---|---|
| Print Quality | High-definition |
| Color | CMYKW |
| Printing Speed | Fast |
| Opacity | High |
| Print Quality | High-definition |
|---|---|
| Quality | High |
| Suitable Printer | DTF Printer |
| Opacity | High |
| Package | Carton Package |
| Opacity | High |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Printing Type | Digital Printing |
| Ink Type | Water Based |
| Color | CMYKW |
| Size | 1000ml |
|---|---|
| Print Quality | High-definition |
| Warranty | 12 Months |
| Printing Type | Digital Printing |
| Color | CMYKW |
| Durability | Long-lasting |
|---|---|
| Opacity | High |
| Package | Carton Package |
| Quality | High |
| Printing Type | Digital Printing |
| Suitable Printer | DTF Printer |
|---|---|
| Printing Speed | Fast |
| Package | Carton Package |
| Ink Type | Water Based |
| Printing Type | Digital Printing |