| Print Speed | 4pass:1㎡/h 6pass:0.8㎡/h |
|---|---|
| Printing Technology | UV Flatbed |
| Ink Color | CMYK+W |
| Dimension | 35*45CM |
| Media Type | Glass, Wood, Plastic, Metal, Ceramic, Etc. |
| Powder Color | White/Black |
|---|---|
| Packaging Options | 1kg, 5kg, 10kg, Bulk |
| Melting Point | 160-180°C (320-356°F) |
| Adhesion Strength | High |
| Packaging Details | 1kg/5kg/10kg/25kg/50kg |
| Fabric Compatibility | Works Well With Cotton, Polyester, Nylon, And Blended Fabrics, Providing Strong Adhesion And Durable Prints. |
|---|---|
| Thickness | 80-100 Mics |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Package Information | 1kg/5kg/10kg/20kg |
| Material | TPU |
| Package Information | 1kg/5kg/10kg/20kg |
|---|---|
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Wash Resistance | Excellent; Typically Can Withstand Multiple Washes At 40-60°C (104-140°F) |
| Material | TPU |
| Thickness | 80-100 Mics |
|---|---|
| Color | White/black |
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
| Wash Resistance | Excellent; Typically Can Withstand Multiple Washes At 40-60°C (104-140°F) |
| Shelf Life | Typically 12 Months When Stored In A Cool, Dry Place |
| Thickness | 80-100 Mics |
|---|---|
| Shelf Life | Typically 12 Months When Stored In A Cool, Dry Place |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Melting Point | 95-125°C (203-257°F) |
| Press Temperature | 130-150°C/266-302°F |
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
|---|---|
| Package Information | 1kg/5kg/10kg/20kg |
| Material | TPU |
| Fabric Compatibility | Works Well With Cotton, Polyester, Nylon, And Blended Fabrics, Providing Strong Adhesion And Durable Prints. |
| Shelf Life | Typically 12 Months When Stored In A Cool, Dry Place |
| Material | TPU |
|---|---|
| Melting Point | 95-125°C (203-257°F) |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Fabric Compatibility | Works Well With Cotton, Polyester, Nylon, And Blended Fabrics, Providing Strong Adhesion And Durable Prints. |
| Press Temperature | 130-150°C/266-302°F |
| Melting Point | 95-125°C (203-257°F) |
|---|---|
| Thickness | 80-100 Mics |
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
| Press Temperature | 130-150°C/266-302°F |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Material | TPU |
|---|---|
| Package Information | 1kg/5kg/10kg/20kg |
| Shelf Life | Typically 12 Months When Stored In A Cool, Dry Place |
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
| Fabric Compatibility | Works Well With Cotton, Polyester, Nylon, And Blended Fabrics, Providing Strong Adhesion And Durable Prints. |