| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Tearing | Cold/Hot |
|---|---|
| Ink Type | DTF Ink |
| Elongation At Break | ≥100% |
| Stretchability | High |
| Thickness | 75microns |
| Feature | Environment Friendly |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Suitable Printer | DTF Printer |
| Print Quality | High-definition |
| Color | CMYKW |
| Finish | Matte |
|---|---|
| Payment Method | T/T, Western Union, Paypal |
| Printing | Digital |
| Quantity | 50000rolls Per Week |
| Colour | White/Transparent |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Payment Method | T/T, Western Union, Paypal |
|---|---|
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Coating | 4-5 Layer |
| Minimum Order | 100 |
| Printing | Digital |
| Packaging | Two |
|---|---|
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Printing Time | 1day |
| Colour | White/Transparent |
| Quantity | 50000rolls Per Week |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Printing | Digital |
| Printing Time | 1day |
| Thickness | 75microns |
| Type | Glossy/matte |
| Tearing | Cold/Hot |
|---|---|
| Printing Time | 1day |
| Thickness | 75microns |
| Stretchability | High |
| Printing | Digital |