| Ink Supply System | Continuous Ink Supply System |
|---|---|
| Color | W+V+CMYK |
| Model | DTF Printer |
| Ink Type | UV Ink |
| Printhead Quantity | Double |
| Low Maintenance | Easy To Handle And Store With Minimal Care Required |
|---|---|
| OEKO-TEX Certified | Tested For Harmful Substances To Ensure Safe Use |
| Adhesive Type | TPU Hot-Melt Powder Compatible |
| Free From Harmful Chemicals | No PVC, Phthalates, Or Toxic Substances |
| Packaging Details | 2 rolls or 4 rolls in one carton |
| Application | Plastic, Glass, Ceramics, Paper, Paperboard |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Color | Gold/sliver/laser Silver/red |
| Ink Supply System | Continuous Ink Supply System |
|---|---|
| Color | W+V+CMYK |
| Model | DTF Printer |
| Ink Type | UV Ink |
| Printhead Quantity | Double |
| Product Category | UV Printing Material |
|---|---|
| FAQs | Types Of Surfaces SWONDER SW04 UV Printing Material Can Adhere To, Eco-friendliness, Suitability For Outdoor Applications, Payment Terms, Authenticity Verification |
| Product Name | Gold And Sliver Uv Dtf Ab Pet Film Roll Golden Silver A1 Ab Uv Transfer Film Ab Uv Dtf Pet Film |
| Suitable For | Indoor/outdoor Signage, Impactful Advertising Displays, And High-quality Packaging |
| Applications | Widely Used In Various Handicrafts, Wood Products, Ceramic Products, Packaging Boxes, Plastics, Stainless Steel Materials, Metal Products, LOGO Icons, Glass Products, Paper, Cardboard, Leather Products, Acrylic Materials. For Example: Notebooks, Thermos Cu |
| Sample | Free |
|---|---|
| Ink | Dtf Ink |
| Powder | Hot Melt |
| Specification | 42cm |
| Packaging Details | 2rolls/caton or 4 rolls/carton |
| Printhead Type | Double Printheads XP600 |
|---|---|
| Printing Width | 300mm |
| Printing Ink | CMYK+W |
| Item | Powder Shaker |
| Application Area | Film And Powder |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
|---|---|
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Material | PET Adhesive |
| Printing Method | UV Printing |
| Privacy Level | High |
| Product Category | UV Printing Material |
|---|---|
| FAQs | Types Of Surfaces SWONDER SW04 UV Printing Material Can Adhere To, Eco-friendliness, Suitability For Outdoor Applications, Payment Terms, Authenticity Verification |
| Product Name | Gold And Sliver Uv Dtf Ab Pet Film Roll Golden Silver A1 Ab Uv Transfer Film Ab Uv Dtf Pet Film |
| Suitable For | Indoor/outdoor Signage, Impactful Advertising Displays, And High-quality Packaging |
| Applications | Widely Used In Various Handicrafts, Wood Products, Ceramic Products, Packaging Boxes, Plastics, Stainless Steel Materials, Metal Products, LOGO Icons, Glass Products, Paper, Cardboard, Leather Products, Acrylic Materials. For Example: Notebooks, Thermos Cu |
| Color | Gold/sliver/laser Silver/red |
|---|---|
| Size | 30cm*100m |
| Printer | UV Dtf Printer |
| Applications | Widely Used In Various Handicrafts, Wood Products, Ceramic Products, Packaging Boxes, Plastics, Stainless Steel Materials, Metal Products, LOGO Icons, Glass Products, Paper, Cardboard, Leather Products, Acrylic Materials. For Example: Notebooks, Thermos Cu |
| Packaging Details | carton |