| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
| Type | Glossy/matte |
| Transfer Temperature | 130-150 Celsius |
| Printing | Digital |
| Color | Gold/sliver/laser Silver/red |
|---|---|
| Material | PET Adhesive |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/33cm*100m/42cm*100m/60cm*100/A4/A3/A3+ |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Application | Garment Printing |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Application | Cap, Clothing, Textiles, Leather, Shoes |
|---|---|
| Material | PET |
| Feature | Double Sided & Single Sided Matte |
| Transfer Time | 5-10s |
| Powder | TPU Hot Melt Powder |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |
| Material | PET |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Finish | Matte And Glossy |
| Thickness | 75mic |
| Peeling | Cold |