| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Warranty Of Core Components | 3 Years |
|---|---|
| Print Software | Riprint/MainTop/Photo Print |
| Product Name | High-performance UV Flatbed Printer With 1000kg Load Capacity For Demanding Printing Needs |
| Ink Type | CMYK+W+VANISH |
| Interface | USB, Ethernet |
| Material | Polymer |
|---|---|
| Surface Finish | Transparent.white |
| Flexibility | Flexible |
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Hardness | High |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Lead Time | 5-10 Working Days |
|---|---|
| Applicable Model | DX5, DX7, XP600, TX800 |
| Temperature Of Storage | Below 30°C |
| Curing Method | UV Light |
| Basic Colors | Cyan, Magenta, Yellow, Black, White |
| Ink Compatibility | Water-based Ink |
|---|---|
| Durability | High |
| Color | Transparent |
| Adhesive Type | Non-adhesive |
| Application | Screen And Offset Printing For Garment |
| Transparency | High |
|---|---|
| Chemical Resistance | Excellent |
| Color | Transparent |
| Durability | High |
| Size | 39*54cm/ 48*64cm/50*70cm/roll Size |
| Washability | Machine Washable |
|---|---|
| Moisture Wicking | Yes |
| Breathability | High |
| Color | White |
| Durability | High |