| Color | CMYK+W |
|---|---|
| Compatibility | DTF Printers |
| Printing Method | Direct To Film |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Color | CMYK+W |
|---|---|
| Compatibility | DTF Printers |
| Printing Method | Direct To Film |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Color | CMYK+W |
|---|---|
| Compatibility | DTF Printers |
| Printing Method | Direct To Film |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Printing Head | 1 |
|---|---|
| Ink Compatibility | CMYK+White Ink |
| Printing Method | Compatible With Any White Ink Printer |
| Compatible With TPU Hot-Melt Powder | Yes |
| Packaging Details | 2 rolls or 4 rolls in one carton |
| Compatibility | UV DTF Printers |
|---|---|
| Printing Method | Acrylic,pvc Board,glass |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Durability | High |
| Compatibility | UV DTF Printers |
|---|---|
| Printing Method | Acrylic,pvc Board,glass |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Durability | High |
| Compatibility | UV DTF Printers |
|---|---|
| Printing Method | Acrylic,pvc Board,glass |
| Adhesion | Strong |
| Quality | High |
| Durability | High |