| Curing Method | UV Light |
|---|---|
| Color | CMYKW+V |
| Quality | High |
| Applicable Model | DX5, DX7, XP600, TX800 |
| Type | LED Digital Printing Ink |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
|---|---|
| Surface Finish | Transparent.white |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Material | PET Adhesive |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Application | Plastic, Glass, Ceramics, Paper, Paperboard |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Surface Finish | Transparent.white |
|---|---|
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Application | Plastic, Glass, Ceramics, Paper, Paperboard |
| Flexibility | Flexible |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
|---|---|
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Surface Finish | Transparent.white |
| Durability | Long-lasting |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Size | 1kg |
|---|---|
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Ink Compatibility | Eco-solvent, Solvent, UV, Latex |
| Adhesive Type | Hot Melt |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Thickness | 0.1mm |
|---|---|
| Product Type | Printing Materials |
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |