| Ink Supply System | Continuous Ink Supply System |
|---|---|
| Color | W+V+CMYK |
| Model | DTF Printer |
| Ink Type | UV Ink |
| Printhead Quantity | Double |
| Weight | 80kg |
|---|---|
| Dimension | 35*45CM |
| Power Supply | AC220V/50Hz |
| Print Head | XP600 / I1600/I3200 |
| Interface | USB, Ethernet |
| Dimension | 35*45CM |
|---|---|
| Printing Technology | UV Flatbed |
| Weight | 80kg |
| Interface | USB, Ethernet |
| Media Type | Glass, Wood, Plastic, Metal, Ceramic, Etc. |
| Ink Type | UV Ink |
|---|---|
| Print Size | 600mm |
| Print Head | XP600 / I1600/I3200 |
| Ink Color | CMYK+W |
| Printing Technology | UV Flatbed |
| Application | Most Fabrics, Including 100% Cotton, Silk, Polyester, Denim, Nylon, Leather, Blend, Etc. |
|---|---|
| Storage | Cool And Dry Place |
| Durability | Long-lasting |
| Ink Compatibility | DTF Ink |
| Adhesive Type | Hot Melt |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Washability | Excellent |
|---|---|
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Ink Compatibility | CMYK+W |
| Adhesive Type | Hot Melt |
| Application | DTF Printing |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |
| Product Type | Printing Materials |
|---|---|
| Washability | Excellent |
| Size | 1kg |
| Heat Resistance | Up To 180°C |
| Stretchability | High |