| Durability | Long-lasting |
|---|---|
| Color | CMYKW |
| Package | Carton Package |
| Warranty | 12 Months |
| Ink Type | Water Based |
| Material | TPU |
|---|---|
| Package Information | 1kg/5kg/10kg/20kg |
| Shelf Life | Typically 12 Months When Stored In A Cool, Dry Place |
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
| Fabric Compatibility | Works Well With Cotton, Polyester, Nylon, And Blended Fabrics, Providing Strong Adhesion And Durable Prints. |
| Quality | High |
|---|---|
| Print Quality | High-definition |
| Printing Type | Digital Printing |
| Warranty | 12 Months |
| Opacity | High |
| Package | Carton Package |
|---|---|
| Quality | High |
| Color | CMYKW |
| Ink Type | Water Based |
| Printing Type | Digital Printing |
| Durability | Long-lasting |
|---|---|
| Opacity | High |
| Package | Carton Package |
| Quality | High |
| Printing Type | Digital Printing |
| Opacity | High |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Printing Type | Digital Printing |
| Ink Type | Water Based |
| Color | CMYKW |
| Packaging | Two |
|---|---|
| Coating | Single-sided,double Sided |
| Coating | 4-5 Layer |
| Printing Time | 1day |
| Finish | Matte |
| Fabric Compatibility | Works Well With Cotton, Polyester, Nylon, And Blended Fabrics, Providing Strong Adhesion And Durable Prints. |
|---|---|
| Thickness | 80-100 Mics |
| Storage | Cool And Dry Place |
| Package Information | 1kg/5kg/10kg/20kg |
| Material | TPU |
| Size | 1000ml |
|---|---|
| Ink Type | Water Based |
| Quality | High |
| Opacity | High |
| Printing Type | Digital Printing |
| Size | 1000ml |
|---|---|
| Print Quality | High-definition |
| Warranty | 12 Months |
| Printing Type | Digital Printing |
| Color | CMYKW |