| Payment Method | T/T, Western Union, Paypal |
|---|---|
| Finish | Matte |
| Minimum Order | 100 |
| Weight | 80gsm |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Material | High-quality TPU (Thermoplastic Polyurethane) Based Powder |
|---|---|
| Durability | Provides Long-lasting, Durable Prints That Resist Wear And Tear |
| Elasticity | Offers Superior Flexibility, Ensuring That The Print Does Not Crack, Peel, Or Fade Over Time |
| Soft Touch | Leaves A Soft, Comfortable Feel On Fabric After Curing, Ideal For Wearable Applications |
| Packaging Details | 1kg/5kg/10kg/25kg/50kg |
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
|---|---|
| Tearing | Cold/Hot |
| Printing | Digital |
| Elongation At Break | ≥100% |
| Stretchability | High |
| Finish | Matte |
|---|---|
| Payment Method | T/T, Western Union, Paypal |
| Printing | Digital |
| Quantity | 50000rolls Per Week |
| Colour | White/Transparent |
| Coating | 4-5 Layer |
|---|---|
| Payment Method | T/T, Western Union, Paypal |
| Finish | Matte |
| Quantity | 50000rolls Per Week |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Application | Screen Printing, Offset Printing, Digital Printing |
| Adhesive | Non-adhesive |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Elongation At Break | ≥100% |
| Tearing | Cold/Hot |
| Stretchability | High |
| Type | Glossy/matte |
| Material | PET |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Printing Time | 1day |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Coating | 4-5 Layer |
| Storage | Cool And Dry Place |
|---|---|
| Color | White/black |
| Softening Point | 80-100°C (176-212°F) |
| Press Temperature | 130-150°C/266-302°F |
| Wash Resistance | Excellent; Typically Can Withstand Multiple Washes At 40-60°C (104-140°F) |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
| Stretchability | High |
| Transfer Temperature | 130-150 Celsius |
| Tearing | Cold/Hot/instant |