| Surface Finish | Transparent.white |
|---|---|
| Printing Method | UV Printing |
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Material | PET Adhesive |
| Durability | Long-lasting |
| Color | Clear |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Temperature Range | 150-180°C |
| Material | Polyester |
| Temperature | High |
| Adhesive Type | Hot Melt |
|---|---|
| Finish | Matte |
| Packaging Options | 1kg, 5kg, 10kg, Bulk |
| Product Type | Powder |
| Packaging Details | 1kg/5kg/10kg/25kg/50kg |
| Powder Color | White/Black |
|---|---|
| Packaging Options | 1kg, 5kg, 10kg, Bulk |
| Melting Point | 160-180°C (320-356°F) |
| Adhesion Strength | High |
| Packaging Details | 1kg/5kg/10kg/25kg/50kg |
| Heat Rejection | Up To 80% |
|---|---|
| Product | A Film + B Film=1 Set |
| Surface Finish | Transparent.white |
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Durability | Long-lasting |
| Printing Method | UV Printing |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Heat Rejection | Up To 80% |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Surface Finish | Transparent.white |
| Material | PET |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Printing Time | 1day |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Coating | 4-5 Layer |
| Material | Polyester |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Printing Time | 1day |
| Size | A4 |
| Coating | 4-5 Layer |
| Material | PET |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Printing Time | 1day |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Coating | 4-5 Layer |
| Film Colour | Clear |
|---|---|
| Roll Size | 60cm*100m |
| Thickness | 75mic/100mic |
| Powder | Hot Melt Adhesive |
| Printing Ink | CMYK+W |