| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Printing Resolution | 720DPI/1080DPI /1440DPI |
|---|---|
| Item | Powder Shaker |
| Print Speed | 4Pass: 6m/h 6Pass: 4m/h 8Pass:2m/h |
| Printing Ink | CMYK+W |
| Packaging Details | 2 rolls or 4 rolls in one carton |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
| Flexibility | Flexible |
| Printing Method | UV Printing |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |