| Transfer Speed | Quick And Efficient Transfer Process |
|---|---|
| Media Types | Ink And Powder |
| Weight | 5kg |
| Printhead Type | Double Printheads XP600 |
| Drying Size | A3 ,A3+ Pet Film |
| Volume | 1000ml |
|---|---|
| Viscosity | High |
| Opacity | Opaque |
| Curing Method | UV Light |
| Type | LED Digital Printing Ink |
| Film Speed | High |
|---|---|
| Size | 60cm |
| Material Type | Film |
| Color | Clear |
| Sharpness | High |
| Thickness | 75mic |
|---|---|
| Material Type | Film |
| Transparency | High |
| Finish | Glossy |
| Material | Polyester |
| Color | Transparent |
|---|---|
| Peel Strength | 3-5N/25mm |
| Type | Film |
| Thickness | 75mic |
| Release Liner | Silicone Coated Paper |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Specification | 60cm*100m |
| Ink Type | UV Ink |
| Surface | Glossy, Matte |
| Printer | Epson L1800 L805 |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
|---|---|
| Durability | Long-lasting |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
| Flexibility | Flexible |
| Printing Method | UV Printing |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |