| Powder | DTF |
|---|---|
| Peel | Warm |
| Specification | 30CM*100M |
| Thickness | 75microns |
| Packaging Details | 2rolls/caton or 4 rolls/carton |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Ink Type | DTF Ink CMYK+W |
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
| Printing | Digital |
| Thickness | 75microns |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Compatibility | Compatible With Most Fabrics |
| Type | Glossy/matte |
| Transfer Temperature | 130-150 Celsius |
| Printing | Digital |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
|---|---|
| Coating | 4-5 Layer |
| Tear Resistance | Strong |
| Application | Film Printing |
| Material | Polyester |
| Printing Ink | CMYK+W |
|---|---|
| Size | 60cm*100m |
| Peel | Cold/hot/instant |
| Thickness | 75mics |
| Packing | 2rolls /carton |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Type | Glossy/matte |
| Ink Type | DTF Ink CMYK+W |
| Tearing | Cold/Hot/instant |
| Transfer Temperature | 130-150 Celsius |
| Material | PET |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Printing Time | 1day |
| Size | 30cm/33cm/40cm/60cm /120cm |
| Coating | 4-5 Layer |
| Material | Polyester |
|---|---|
| Colour | White/Transparent |
| Printing Time | 1day |
| Size | A4 |
| Coating | 4-5 Layer |
| Surface_Finish | Glossy |
|---|---|
| Width | 60cm |
| Product_Name | DTF Film |
| Length | 100m |
| Color | Transparent |
| Features | High Definition, Excellent Ink Adhesion |
|---|---|
| Printing | Digital |
| Printing Time | 1day |
| Thickness | 75microns |
| Type | Glossy/matte |