| Product | A Film + B Film=1 Set |
|---|---|
| Surface Finish | Transparent.white |
| Ink Type | CMYKW+Vanish UV Ink |
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m/A4/A3 |
| Compatibility | Wide Range Of Substrates |
|---|---|
| Resistance | Chemical, Scratch, UV |
| Material | Polymer |
| Surface Finish | Glossy, Matte |
| Thickness | 0.1mm-5mm |
| Usage | Cloth, Shoes. Caps |
|---|---|
| Size Size Information | 60cm*100m/roll |
| Heat Press Time | 10-15s |
| Printing Powder | White Hot Melt Adhesive |
| Packaging Details | 2rolls/caton or 4 rolls/carton |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Color | CMYKW+V |
|---|---|
| Printing Type | Digital Printing |
| Basic Colors | Cyan, Magenta, Yellow, Black, White |
| Volume | 1000ml |
| Lead Time | 5-10 Working Days |
| Color | CMYK+WHITE+VARNISH |
|---|---|
| Flexibility | Flexible |
| Size | 30cm*100m/60cm*100m |
| Printing Method | UV Printing |
| Drying Time | Instant |
| Contrast | High Contrast |
|---|---|
| Ink | CMYK+W |
| Type | Film |
| Resolution | High Definition |
| Scratch Resistance | Scratch Resistant |